Ultralifting Lipo Hifu

Ultra Lifting HIFU Sistemi

GENEL BİLGİ
HIFU, geleneksel facelifting uygulamaları yerine cerrahi olmayan kozmetik kırışıklık giderme yöntemidir. Cihaz odaklanmış ultrason enerjisini, cildin derinliklerine kadar iletir ve SMAS (Superficial Muscular Aponeurotic System) da termal koagülasyona neden olur. Yüksek ısı, cilt altındaki dermal doku’nun daha fazla kolajen üretimi için uyarılmasını sağlar. Böylece cilt sıkılaştırma ve gençleştirme işlemi zaman içerisinde gözle görülebilir üst seviyelere tırmanır.

1) Geleneksel uygulamalar yerine non-invaziv yöntemle cilt gerdirme sağlar.
2) Gevşek ciltte sıkılaştırma, sarkmaları toparlama, diğer yaşlanma fenomenleri üzerinde etkilidir.
3) Gelişmiş transducerları vasıtasıyla, cilt yüzeyinden SMAS katmanına yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason iletimini sağlar.
4) 65 °C – 70 °C üzerinde yüksek termal enerji cilt tabakasında istenilen noktaya anında iletilir. Hücrede odaklanan enerji böylece kırışıklık giderme de başarılı olur.
5) Non-invaziv uygulama sonrası gündelik yaşama devam edilebilir, HIFU’nun transducerları ile enjeksiyon gerektirmeyen, ameliyatsız , izsiz kırışıklık giderme sağlanır.
6) Her yaştan erkek ve kadın için kullanıma uygundur.
7) Farklı cilt seviyeleri için 1.5 mm, 3.0 mm, 4.5 mm, 8.0 mm ve 13 mm’lik değişken transducerlara sahiptir.
8) 0.1-0.2 sn içerisinde yüksek hızlı iletim yapılır.
9) 2 den 10 Mhz’ e kadar stabil frekansda çıkış teknolojisi bulunmaktadır. .
10) Kolay kullanımlı ve yüksek çözünürlüklü ekrana sahiptir.

 

HIFU NEDİR?

Yaşlanma her birey için kaçınılmaz bir süreçtir. Bu süreç, doğduğumuz anla birlikte başlar ve 20’li yaşlara kadar bu belirtileri biz “büyüme ve gelişme” olarak isimlendiririz. Bu yaşlardan sonra ise artık deride, yaşlanmaya ait belirtiler yavaş yavaş görülmeye başlar. Yaşlanmanın derideki bulguları yapısal ve kimyasal birçok faktörün etkisi ile ortaya çıkmaktadır. Deri yaşlanması üzerinde etkili olan bu faktörler arasında ise; ilerleyen yaş, genetik yapı, hormonlar, UV ışınları, foto yaşlanma, beslenme alışkanlığı, alkol-sigara kullanımı ve yerçekimi sayılabilir. Yaşlanma ile deride, derinin yapısal bileşenlerinden kollajen ve elastin denilen temel yapılarda farklılaşmalar, ilerleyici hasar ve kayıplar meydana gelmektedir.

Günümüzde derideki bu yaşlanma bulgularını yok etmek için pek çok işlem ve ürün uygulaması mevcuttur. Derideki sarkma ve yaşlanma etkilerine yönelik en etkili yöntemler arasında cerrahi hala üst sıralarda sayılmaktadır. Ancak pek çok kişi cerrahinin risklerini göze alamadığı için veya yapılacak girişimsel işlemler sonrası sosyal hayatın bir süreliğine etkilenmesi sebebiyle yaşlanmış bir cilt ile yaşamayı tercih etmekteydiler.

Artık, tüm bu işlemleri ve sonrasını göze alamayan kişiler için de bir çare mevcut: ULTRA LIFTING sistem. Bu sistem ile derideki yaşlanma süreci bir süreliğine durdurulmakta, oluşan yaşlanma bulguları ortadan kaldırılmakta, deride sıkılaşma ve gerilme etkisi yaratılmaktadır. ULTRA LIFTING sistem, bu etkileri, yüksek yoğunluklu odaklanmış ses dalgaları ile gerçekleştirmektedir. HIFU sistem tıpta hastalıklı dokuların tedavisinde uzun zamandır kullanılmaktadır ancak yüz germe ve cilt sıkılaştırmada oldukça yeni ve etkili bir tedavi yöntemi olarak yakın zamanda kullanılmaya başlanmıştır.

Bu ameliyatsız yüz germe işlemi uygulaması anestezi gerektirmeden, ultrasound başlık cilde değdirilerek yapılmaktadır. Odaklanmış ses dalgaları kullanılarak cildin, 1.5 - 3.0 - 4.5 - 8.0 - 13.0 mm gibi istenilen derinlikteki noktalarında ve diğer yöntemlerle ulaşılamayacak derinliklerde, kontrollü küçük ısı noktaları oluşturularak cildin gerginliğini sağlayan yapılar (kollajen ve elastin) tekrar yapılanmaları için tetiklenmektedir. Tek seans olarak uygulanan bu yöntemle ortalama 3 aylık bir süreçte, cildin kendini her geçen gün artarak yenileme, sıkılaşma etkisi cerrahiye gerek kalmadan sağlanmaktadır.

Isı normalde o kadar yüksektir ki (65 °C – 70 °C) uygulama anında ısıdan dolayı ciltte bir gerilme ve daralma etkisi hemen gözle görülür. Esas sonuç cilt altında hasarlaşmış olan dokunun iyileşmeye başlamasından sonra görülmektedir buda takribi 3 aydır. Basit bir dille ısınan et daralır ve sıkılaşır. İyileşmeye başlayan ciltte bağ dokunun yenilenmesi daha sıkı bir görünüme yol açar. Ancak sonuçlar kişiye göre değişmektedir. Çünkü herkesin iyileşme süresi, fibroz ve bağ dokusu eşit değildir iyileşmesi de farklılık gösterir.Yüz gençleştirme amacıyla tüm yüz uygulaması yapılabildiği gibi ihtiyaca göre alın ve göz çevresi kırışıkları, düşük kaşlar, yanak, çene bölgesindeki sarkmalar ve vücut sarkmaları için de uygulanabilmektedir. Uygulama her mevsimde yapılabildiği gibi, istenildiğinde bölgesel uygulama tekrarları da yapılabilmektedir.

İşlemin en güzel tarafı ise cerrahi gerektirmeyen bir yöntem olması nedeni ile, uygulamanın ardından kişinin günlük aktivitelerine hemen dönebilmesidir.

Özellikle gevşeme ve sarkmaların başladığı 30-65 arası yaş grubunda bu yöntemle oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Yüzünde aktif cilt enfeksiyonu olan, vücudunda elektronik cihaz veya metal stent bulunan, otoimmün hastalık, diyabet ve epilepsi hastalığı olanlar, ayrıca çocuklar ve hamileler dışında cildinde gevşeme veya sarkma olan tüm kişiler Hifu için uygun adaylardır.

TRANSDUCERLAR

DS-1.5 mm : 10 MHz frekansında yüksek hassasiyetli fokus ultrason enerjisini 1.5 mm’lik derinliğe iletir. İnce epidermis dokularını aktive etmede kullanılır.

DS-3.0 mm: 8 MHz frekansında yüksek hassasiyetli fokus ultrason enerjisini 3.0 mm’lik derinliğe ve dolayısıyla dermise iletimini sağlar. Cilt kaldırma işleminde kullanılır. Pore ve kolajenler üzerinde etkilidir.

DS-4.5 mm: 4 MHz frekansında yüksek hassasiyetli fokus ultrason enerjisini 4.5 mm’lik derinliğe ve dolayısıyla subcutan (deri altı) dokusuna kadar iletir. SMAS tabakasında direkt etkilidir. Yanaklar da kullanılır.